تهران، خیابان طالقانی، بعد از خیابان بهار ، کوچه ی وزین ، پلاک 5 ، طبقه اول،واحد 2
02177670238
مشعل گازی
آشنایی با مشعل گازی
1398/11/30
کاتالوگی اضافه نشده است.

آشنایی با مشعل گازی


مشعل گازی

همان‌طور که از نام مشعل گازی مشخص است، نوع خاصی از مشعل است که سوخت اصلی آن گاز می‌باشد. مشعل‌ گازی از پرکاربردترین انواع مشعل، در مصارف خانگی هستند که از ترکیب گاز و هوا در این مشعل‌ها شعله ایجاد می‌شود.

مشعل

مشعل وسیله‌ای است که از اختلاط مقدار مشخصی سوخت و هوا، شعله ایجاد می‌کند و هدف از ایجاد شعله نیز تولید گرماست. مخلوط سوخت و هوا از داخل شعله‌پخش‌کن و در جهت ایجاد شعله از مقابل جرقه زن عبور می‌کنند. جرقه زن‌ها که معمولاً‌ از الکترودهای مخصوصی ساخته‌شده‌اند، با تمرکز جرقه بر روی نقطه خروجی مخلوط سوخت و هوا، شعله را ایجاد می‌کنند. رنگ شعله‌ی حاصل، سخن‌های بسیاری برای اهل‌فن دارد. به‌طور مثال یک فنی کار ماهر با در نظر گرفتن رنگ شعله می‌فهمد که آیا سوخت به‌درستی می‌سوزد و یا اصطلاحاً‌ ناقص می‌سوزد و در صورت ناقص بودن سوخت به سراغ تنظیمات ورودی سوخت و هوا رفته و یا کارکرد صحیح خروجی گازهای مضر حاصل از احتراق را کنترل می‌کند و به بررسی وضعیت دودکش‌ها می‌پردازد و . . .

حرارت ایجادشده توسط مشعل با دو مکانیزم جابجایی و تشعشع سبب گرما بخشی به دیگ حاوی آب می‌گردد. با توجه به ساختار مشعل‌ها معمولاً در هر مجموعه‌ای شامل دیگ و مشعل ابزارهای کنترلی مثل چشم‌های الکترونیکی، فتوسل، رله‌ها،ترموستات، یون و . . . قرار داده می‌شود. راندمان مشعل‌ها با هر نوع سوختی که کار بکنند، پایین است ازاین‌رو معمولاً ظرفیت بالای 20 درصد برای یک مشعل ایده آل است. ارزش حرارتی گاز طبیعی به ازای هر مترمکعب چیزی در حدود K.cal 9200 است. این در حالی است ارزش حرارتی به ازای هر لیتر گازوئیل معادل K.cal 8500 و به ازای هر کیلوگرم مازوت معادل K.cal 10500 است. از طرفی بافاصله گرفتن از سطح دریا و یا به عبارت دقیق‌تر به ازای هر 300 متر افزایش ارتفاع از سطح دریا کاهش راندمان، حتی تا 4 درصد هم گزارش‌شده است. در انتخاب مشعل مناسب توجه به قطر شعله‌پوش، با توجه به منبع و محل قرار گرفتن آن، از اهمیت زیادی برخوردار است. مشعل‌ها ازنظر سوخت مصرفی انواع مختلفی دارند که شامل مشعل‌های گازسوز، گازوئیل سوز، مازوت سوز، دوگانه‌سوز و سه‌گانه سوز می‌شوند. گاهی در صنعت جهت افزایش راندمان مشعل تمایل به استفاده از دو یا سه نوع سوخت به‌صورت هم‌زمان وجود دارد. این‌گونه مشعل‌ها از قدرت حرارت دهی بسیار بالاتری برخوردار بوده و معروف‌ترین آن‌ها مشعل‌ گازی -مایع است. معمولاً مشعل‌های دوگانه‌سوز با سوخت گازوئیل و گاز کار می‌کنند درحالی‌که مشعل‌های سه‌گانه از سوخت مازوت و گازوئیل و گاز به‌صورت هم‌زمان استفاده می‌کنند.

نحوه‌ی عملکرد مشعل‌ها

با توجه به اینکه اغلب مشعل‌ها، امروزه فن دار هستند، طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده در رله، ابتدا به مدت 30 تا 60 ثانیه سیستم هوادهی مشعل روشن‌شده و سپس با دستور ارسالی از سمت رله سیستم جرقه زن که از یک ترانس و الکترودهای جرقه زن تشکیل‌شده شروع به ایجاد جرقه می‌کند. در این زمان با پاشش سوخت از طریق شعله‌پخش‌کن به مقابل جرقه زن شعله تشکیل‌شده که با پایدار شدن آن عمل احتراق ادامه می‌یابد و تا زمانی که دستوری مبنی بر خاموشی مشعل و قطع سوخت از جانب رله ارسال نشود، شعله پایدار خواهد ماند.


@val3


مشعل گازی

در مشعل گازی سوخت، که همان گاز است از یک فیلتر مخصوص عبور داده می‌شود و جهت کنترل حجم دبی عبوری سوخت، از شیر برقی استفاده می‌شود. از سوی دیگر حجم دبی عبوری توسط دمپر هوایی که بر روی بدنه مشعل گازی قرارگرفته است تنظیم می‌شود. این کار می‌تواند به‌صورت دستی و یا به‌صورت اتوماتیک انجام شود. در مشعل‌ گازی از رله‌های مخصوص استفاده می‌شود. درصورتی‌که حجم سوخت ورودی از یک حد مشخصی کمتر و یا بیشتر شود، این تغییر فشار توسط حسگرها تشخیص داده‌شده و توسط رله فرمان به خاموش شدن مشعل داده می‌شود. مشعل‌گازی از دو نوع فن دار و بدون فن تشکیل‌شده‌است. نوع بدون فن مشعل گازی به دلیل بی‌صدا بودن معمولاً‌ در پکیج‌های خانگی استفاده می‌شود.

اجزای مشعل گازی

سیستم هوا رسان مشعل گازی: سیستم هوا رسان مشعل‌گازسوز از اجزای مختلفی تشکیل‌شده است:

1- فن مشعل گازی که با کشیدن هوای اطراف به درون خود، آن را به سمت دهانه مشعل پرتاب می‌کند.

2- الکتروموتورکه برای به گردش درآوردن فن مورداستفاده قرار می‌گیرد، بنا بر نوع و شرایط مصرف می‌تواند تک فاز و یا سه فاز باشد. در نوع سه فاز آن بااتصال به برق سه فاز موتور به گردش درمی‌آید و با جابجا کردن محل دو فاز موتور در جهت عکس شروع به گردش می‌کند. درحالی‌که در نوع تک فاز آن جهت راه‌اندازی اولیه نیاز به خازن می‌باشد. خازن نیروی برق اولیه برای به حرکت درآمدن موتور را تأمین کرده و به‌محض راه‌اندازی به‌صورت اتوماتیک از مدار خارج می‌شود.

3-دریچه تنظیم هوا (دمپر) که برای کنترل میزان دبی یا حجم هوای ورودی به داخل مشعل گازی طراحی‌شده است. معمولاً در مشعل های گازی با ظرفیت پائین و مشعل‌های کوچک‌تر از نوع دستی آن استفاده می‌شود. درحالی‌که در انواع با ظرفیت بالا و یا مشعل های گازی بزرگ‌تر، از نوع خودکار که دارای ساختار مکانیکی است استفاده می‌شود.

4-صفحه گردش دهنده‌ی هوا که ساختاری شبیه به پره‌های توربین دارد و نزدیک به نوک مشعل گازی قرارگرفته و وظیفه‌ی آن به گردش درآوردن هوا جهت اختلاط با سوخت است.

فندک و یا جرقه زن: نیروی لازم جهت ایجاد جرقه توسط یک ترانس تأمین می‌شود. فندک وظیفه ایجاد شعله در نوک مشعل گازی را داشته و بافرمانی که از رله دریافت می‌کند در مدتی بین 30 تا 60 ثانیه جرقه تولید می‌کند.

سیستم سوخت‌رسانی مشعل گازی: حجم اصلی گاز مصرفی توسط مشعل معمولاً گاز متان هست که پس از عبور از فیلتر توسط شیر برقی به سمت دهانه مشعل هدایت می‌شود.

شیر برقی: کاربرد شیر برقی تنظیم سرعت خروج سوخت و تنظیم میزان شعله‌ی حاصل است.

رله یا سیستم کنترل مشعل گازی: شامل پرشر گاز که جریان اصلی برق از آن عبور کرده و به هر دلیل، مشکلی

در مشعل گازی ایجاد شود برق ورودی به مشعل قطع می‌شود. همچنین شامل پرشر هوا هست که عامل قطع و وصل آن جریان هوا می‌باشد. بخش دیگر سیستم کنترل مشعل میله‌ی یونیزاسیون است که درواقع ناظر بر عملکرد شعله حاصل بوده و تغییرات آن را رصد می‌کند.


@val3


فرم ثبت نظر

Copyright © 2018 www.sta-trd.com All rights reserved